İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - dokuzcuk

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »
1
Kadınca / Kırmızı Ruj Kullanmanın Püf Noktaları
« : 04 Nisan 2019, 10:05:39 »
Kırmızı Ruj Kullanmanın Püf Noktaları

Hemen herkesin favori kırmızı tonu bellidir. Fakat o tonun gerçekten kişiye uygun olmasına ve dudakların ‘muazzam’ boyanmasına dikkat etmek gerekiyor.

Kırmızı rujun çantada yerini almadığı bir yılbaşı düşünülemez tabii ki! Ama kırmızı ruju doğru kullanmayı bilmek de şart.

Kırmızı ruju nasıl sürmeli?
1. Öncelikle kırmızı ruju sürmek bir nevi sanattır, unutmayın!

2. İlk adım olarak dudaklarınızı peeling’le ölü deriden arındırarak pürüzsüzleştirin.

3. Dudakların rengini eşitleyerek kırmızı rujunuzun tonunu daha da netleştirin. Bunun için kapatıcınızı az miktarda dudaklarınıza uygulayın.

4. Dudağınızı rujunuzun tonunda bir dudak kalemi ile çerçeveleyin. Artık rujunuzu uygulamaya hazırsınız.


BEYAZ
Kırmızı ruj seçeneği açısından en şanslılar beyaz tenli kadınlar. Yoğun kırmızı, beyaz tenliler için en doğru ton. Fakat cildin çok soluk durmaması adına yanaklarınızı renklendirmeye özen gösterin.

ESMER
Cilde aydınlık bir görünüm kazandırdığı için esmer tenli kadınlara mercan kırmızı tonları daha çok yakışıyor. Bu ton cilde enerjik bir görünüm de veriyor.

KUMRAL
Düzgün uygulanmış bordo tonlarındaki rujlar kumral tenli kadınlarda harika duruyor.

2

Deri kırışıkları, herhangi bir hastalık belirtisi değil, bir yaşlanma belirtisidir; ama oluşum süreci yavaşlatılabilir. Başlıca neden, derinin giderek kurumasının yanı sıra, yaşlanma süreci içinde deride albümin birikimleri oluşmasıdır. Yanlış yüz bakımı, fazla güneş ışını, yanlış beslenme, stres, hareketsizlik, nikotin ve alkol bu birikimlerin oluşmasını destekleyen faktörlerdir. Ayrıca, radikal diyet kürleri de deri kırışıklıklarına yol açabilir.

Pratik çözümler:

Bolca C ve E vitamini alınması gerekir. E vitamini, ıspanak, kabak, marul, lahana, yeşil salata, ayçiçeği yağı, badem, ceviz ve fıstık ürünlerinde vardır.

Bromelain enzimi, deri dokusundaki albümin birikintilerini çözer. Bolca bromelain içeren taze ananas suyu günde en az 1 bardak içilmelidir.

Yumurta akı-bal maskesi:

1 yumurta akı ile 2 yemek kaşığı çiçek balı iyice karıştırılır, yüze sürülür ve 20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.

Balmumu maskesi:

10 gr balmumu bir kapta eritilip, 3 yemek kaşığı çiçek balı ile iyice karıştırılır. Soğuduktan sonra yüze sürülür, 15-20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.

Her gün ısırganotu çayı ile yıkanan yüz gerginleşir.

Yüz her gün bir kere yayık ayranı ile yıkandığında, kırışıklar azalır. Her gün çay ile yıkanan yüz güzelleşir. Sigara zararlıdır. Nikotin, deri dokusunu besleyen kılcal damarların tıkanmasına yol açar. Uzun süre güneşlenmek zararlıdır. Günde en az 7-8 saat uyumak gerekir.

Deri pörsümesine ve kırışmasına, gereğince görev yapamayan bağırsaklar da neden olabilir. İyi bir sindirim sağlanması gerekir.

Organizmanın koruyucusu olan deri, kendini de çok iyi koruyabilir. Ama onu, her gün belirli oranda sıcağa, soğuğa, ışığa, kuru ve nemli ortama tabi tutarak, güçlendirmek gerekir. Özellikle açık hava, derinin başlıca güç kaynağıdır

3
Kadınca / Kepek sorununa elma yağı iksiri
« : 02 Nisan 2019, 16:24:03 »

Kepek sorunu olanlara, işte mucize bir iksir. Haftada bir gün iki çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı hintyağı, 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı alkolü karıştırın. Saç diplerine boya sürer gibi sürün. 2 saat naylon sarmış şekilde bekletin. Saçı yıkarken 250 gram suda demlenmiş bir tutam kekikten yararlanın. Her gün saç diplerine masaj yapın.

4
Kadınca / Sivilcelerin en iyi ilacı kereviz
« : 02 Nisan 2019, 16:23:24 »

 KEREVİZİN mucizeleri bitmiyor. Yaprak ve sapları çeşitli vitaminler içerdiği içim yorgunluğu önlüyor. Ayrıca vücudu dinç tutuyor. Kanı temizleyen kereviz sivilce oluşumunu da engelliyor. Bu mucizevi besin siyah noktaları da önlüyor.

5
Kadınca / Isırgan otu, Akne ve Sivilce düşmanı
« : 02 Nisan 2019, 16:22:31 »

Pek çok ev yapımı kozmetiğin etken maddeleri, bitkisel kökenlidir. Bu bitkilerin çok önemli bir bölümü yüzyıllardır kendilerini çok yönlü olarak kanıtlamışlardır. Ayrıca son elli yıl içinde bitkiler üzerinde yapılan bilimsel araştırmaların sonuçları da fevkalade olumlu çıkmıştır. Aşağıda tanıtılan bitkiler, güzellik bakımına en uygun olanlardır:

Atkuyruğu: Bu bitki, içerdiği bol miktarda silisik asit sayesinde, cilde esneklik kazandırır. Sivilcelerin tedavisinde kullanılabilecek çok etkili bir dezenfekte ilacıdır.

Aynı safa çiçeği: Deriyi derinlemesine temizler ve kendisini yenilemesini destekler. İltihaplanmaları önler ve yaraların iyileşmesini büyük ölçüde çabuklaştırır.

Sarı kantaron: Yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Özellikle kuru ve çatlak deriyi rahatlatır ve iyileşmeyi hızlandırır.

Ceviz yaprağı: Yağlı ve temiz olmayan ciltlerde ve yağlı saçlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca cildi parlatır.

Ihlamur: Deri dokusunu güçlendirir ve yeni hücre oluşumunu destekler, kuru ve duyarlı deriler için uygundur. Sivilceleri ve akneleri yok eder.
 
Isırganotu: Derinin kan dolaşımını hızlandırır. Cildi parlatır. Yağlı saçlara ve kepeğe karşı kullanılabilir.

Kekik: Dezenfekte gücü çok yüksektir. Özellikle sağlıksız ve iltihaplanmaya yatkın deri için önerilir.
Oğulotu (Melisa): Limon kokulu olan bu bitki, sinir sisteminin yanı sıra deriyi de genel anlamda

6
Kadınca / Çil ve güneş lekeleri için özel formüller
« : 02 Nisan 2019, 16:20:46 »
Ünlü Bitki Bilimi ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankayanın kendi kendinize kolayca uygulayabileceğiniz mucize formülleri ile doğal yöntemlerle güzelliğinize güzellik katın.

Evde de rahatlıkla uygulayabileceğiniz formüller ile cildinizdeki leke ve izlerin renklerini kolayca açabilirsiniz.

Çiller İçin Formül 1

Malzeme:
Keten tohumu

Uygulama:
Keten tohumu kaynatılır, çıkan yumuşak su ile cilde masaj yapılarak çillere ve lekelere maske olarak uygulanır.

Çiller İçin Formül 2

Malzeme:
1 çay kaşığı toz tarçın
1 yumurta akı

Uygulama:
Malzemeler karıştırılıp cilde sürülür. 20 dakika bekletilip ovarak çıkarılır. Hassas cilt için uygun değildir.

Güneş Lekeleri İçin Formül

Malzeme:
Küçük bir kavunun yarısı(mevsimine göre şeftali)
1 adet elma
1 kahve fincanı kırmızı şarap
2 yemek kaşığı toz şeker

Uygulama:
Kavun içi ve elma bir kabın içerisine rendelenir. Daha sonra üzerine şeker ve şarap ilave edilip iyice karıştırılır. Bu karışım bir kavanoza alınıp, güneş gören bir yerde 10 gün bekletilir ve temiz bir bezle süzülür. Her gün temiz bir pamukla cilde uygulanır. Bir süre sonra lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Doğum Sonrası Lekeleri İçin Özel Formül

Malzeme:
4 adet yumurta kabuğu
Limon suyu(üzerini kapatacak kadar)

Uygulama:
Yumurta kabuğu 10 gün suda bekletilir ve sudan çıkardıktan sonra kurutulup, un haline getirilir. Limon suyu da ilave edilip boza kıvamına gelince lekelere maske olarak uygulanır.(Hassas ciltlerde kullanılmamalıdır)

7
Kadınca / Koltuk altı terlemesine çözüm
« : 02 Nisan 2019, 16:20:15 »

 Koltuk altı terlemeleri, birçok insanı zor durumda bırakan bir sorun. Sorunun çözümü için uygulanan bazı yöntemlerse geçici ve sürekli tekrar isteyen yöntemler. Bir süre Almanya'da katıldığı bir konferansta bu soruna kalıcı çözüm için çalışmalarda bulunan Profesör Erol Kışlaoğlu, sorunu kökten çözecek bir yöntemin artık uygulanabildiğini belirtiyor. Prof.Erol Kışlaoğlu, bu tekniğin, lokal anestezi altında yarım saat içinde,hatta bir öğle tatilinde bile kolayca uygulanabilecek bir yöntem olup,esas olarak özel bir liposuction aleti ile koltuk altındaki ter bezlerinin alınmasına dayandığını belirtiyor.

 Operasyon lokal anestezi ile yapıldığı için hastanın aynı gün işine dönmesi sağlanıyor.
Prof.Erol Kışlaoğlu, koltuk altı bölgesinin kola giden ana damar vesinirlerin bulunduğu bir bölge olduğu için bu operasyonun mutlakaplastik cerrahi uzmanı ve bu konuda ayrıca eğitim görmüş uzmanlartarafından yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

Bu işlemin,bir liposuction olmadığını ve normal liposuction aletleriyleyapılamayacağını da belirten Prof. Kışlaoğlu, bu işlem için özel olaraktasarlanmış liposuction aletlerinin kullanılması gerektiğini ifade ediyor.

Yöntem, uygun şekilde yapıldığı taktirde sonuç kalıcı ve ömür boyu oluyor.
Dahaönceleri koltuk altı ve vücudun diğer yerlerindeki terlemeleri gidermekiçin uygulanan yöntemler 6 ayda bir tekrarlanması gerekiyordu.
Yçntem, ehliyetsiz kişilerce yapılması halinde damar ve sinirlerin hasar görmesine yol açabiliyor.,

MERAK EDİLEN SORULAR:

- Koltuk altındaki ter bezlerini nasıl emiyorsunuz?
İşlem hem emen hemde kazıyan özel bir liposuction aleti ile yapılıyor.

- İşlem anestezi altında mı yapılıyor?
Buyeni teknik lokal anestezi altında yarım saat içinde, hatta bir öğletatilinde bile kolayca uygulanabilecek bir yöntemdir. Hasta dilersegenel anestezi ile de uygulanabilir.

- Bütün ter bezleri alınıyor mu?
Amaç aşırı terlemeyi engellemek olduğu için tamamını almıyor bir miktar bırakıyoruz.,

- Operasyondan sonra kişi koltuk altından hiç mi terlemiyor?
Çok az terler, aşırı terleme ortadan kalkar.

- Kalıcı bir işlem mi? Tekrarlanması gerekiyor mu?
Kalıcı bir işlemdir.Tekrarı gerekmez, fakat bazı durumlarda ilk operasyon yeterli gelmezse ikinci uygulanır.

- Ter bezlerinin alınması ileride soruna yol açmaz mı?
Hiçbir soruna yol açmaz, çünkü tamamı alınmıyor yalnızca aşırı terleme engelleniyor.

- Kaç yaşın üstündekilere yapıyorsunuz?
16 yaşından itibaren herkese uygulanabilir.

- Kimlere yapılamaz?
Her kese uygulanabilir.

8
Kadınca / Saç Dökülmesine Karşı önlemler
« : 02 Nisan 2019, 16:19:44 »

 Kahve, çay, alkol ve acılı besinler tüketiminde aşırıya kaçmayın.
Ağır yemeklerden uzak durun.

Mide ağır yemekleri sindirirken zorlanır; sindirim sırasında kan mideye hücum eder, saç dipleri daha az kanla beslenir.
Yemeklerden sonra ıhlamur, papatya ya da nane çayı için. Bu bitkiler sindirimi kolaylaştırır, besinlerdeki yararlı maddelerin daha iyi özümsenmesini sağlar.

Saçlarınızı iki günde bir yıkayın.

Her gün yıkamak zorundaysanız, 'sık yıkama' için uygun olan bir şampuan seçin.
Mümkün oldukça bere, şapka takmaktan kaçının.
Saçınızı yıkadıktan 1-2 gün sonra saç dipleriniz kaşınıyorsa bir cildiye uzmanına görünmenizde yarar var.
Saçınızı çok sert fırçalamayın

9
Kadınca / Az masrafla güzelleşme imkanı
« : 02 Nisan 2019, 16:18:56 »
Ojelerin çok çabuk kuruyor, kullanılmaz bir hale geliyorsa, ojenin iç kısmına birkaç damla aseton damlat, eskisi gibi sürmeye devam et!

Hem göz kalemi hem de kaş kalemi alarak masraf etmene hiç gerek yok. Kaş rengine göre alacağın koyu kahve rengi ya da siyah kalemi, iki bölge için de kullanabilirsin.

Şu baş belası sivilcilerin çaresi, öyle düşündüğün gibi pahalı ilaçlar kullanmaktan geçmiyor. Ame eğer öyle diye iddia etmekte ısrarlıysan da, pahalı ürünlerin içeriğindeki maddelere bakarak, aynen bu maddelerin bulunduğu daha uygun fiyatlı ürünleri alabilir, gönül rahatlığı ile sivilcelerinle hesaplaşabilirsin.

Eskiyen rujlarını sakın atma. Çünkü onları yeni bir tane elde etmek için kullanabilirsin. Bitmiş gibi görünen rujunun tüpün içinde kalmış bölümünü, fırça yardımıyla vazelin ile karıştırarak parlak bir ruj elde edebilirsin.

Maskaranın kökünü mü kuruttun? Hemen yeni bir tane edinmek yerine, ağzını sıkıca kapattığın maskaranı birkaç dakikalığına kaynar suyun içine koy. bu işlem, maskaranın içinin yumuşamasına ve senin de kurumuş olan maskaradan faydalanmana yardımcı olacaktır.

Bayılarak sürdüğün krem allığın bitti mi? O halde bir süreliğine pembe ya da şeftali tonlarındaki rujlardan yararlanmayı dene. İhtiyacın olduğunda yanaklarına hafifçe sür ve güzelce dağıt. İnan, kimse farkı fark etmeyecek.

Ojelerinin hemen kurumasından şikayetçi misin? O halde bundan sonra annene buzdolabında ojelerin için de bir bölme ayırmasını rica et.

Pedikürünü, manikürünü bir güzellik salonunda yaptıracağına, evde kendin yap.

Dudaklarını güzel göstermek için hergün sürdüğün parlatıcılar, tabii sana dayanmaz! Ayda bir yenisini almak yerine, evde kendin imal etmeye ne dersin? Haydi kolları sıva!

Malzeme
6 çorba kaşığı rendelenmiş balmumu
6 çorba kaşığı susam yağı
2 çorba kaşığı bal

Yapılışı
Bütün malzemeleri bir kabın içersine boşalt. Daha geniş bir kabın içine sıcak su koyarak, bu kabı içine yerleştir ve içindeki malzemelerin erimesini bekle. Karışım yumuşadığında ve kıvama geldiğinde, kabı dışarı al. Karışımı kalınlaşıncaya kadar bir kaşık yardımıyla iyice karıştır ve bir kaba, örneğin eski krem kutuna boşalt. İşte parlatıcın hazır! 

10
Kadınca / Güzelliğin kaynağı su
« : 02 Nisan 2019, 16:17:38 »

Güzel kalmanın çok ucuz ve kolay bir yöntemi var. Soğuk ve sıcak duş alın, hem vücudunuz toksinlerden kurtulsun hem de ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirin. Soğuk ve sıcak suyla geçişli olarak duş almak, vücudunuzun diri ve sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor. Vücuttaki kan akışını ve sinir sistemini düzenliyor, cildi koruyor, kasları sıkılaştırıyor ve vücuda enerji veriyor. 8 bardak su tüketin İnsan vücudunun her gün ciddi şekilde su kaybettiğini, özellikle sıcak günlerde ve egzersiz yapıldığında bu oranın daha da arttığını belirten
uzmanlar, su kaybının giderilmesinin çok önemli olduğunu bildiriyor. Uzmanlar, günde 2 litre, yani sekiz bardak su tüketilmesi gerektiğinin altını ısrarla çiziyor ve ekliyor: "Eğer egzersiz yapıyorsanız, tüketmeniz gereken su miktarını arttırmalısınız."

Su ve limon
Sabahları bir fincan çay ya da kahve içmek yerine, bir bardak ılık su içilmesini ve hatta içine bir-iki damla limon sıkılmasını öneren uzmanlar, "Unutmayın ki, su her zaman kafeinden daha yararlı ve sabah içilen su, vücuttaki zararlı toksinleri temizliyor" diyor. Uzmanlar, karpuz, greyfurt, üzüm, portakal ve armut gibi su zengini meyveler tüketilmesi gerektiğini de ifade ederek, şunları kaydediyor: "Sebze içecekleri için. Belki çok lezzetli değil ama, sağlığınız açısından eşsiz. Sebze suyunu, haşladığınız sebzelerin suyunu dökmeyerek elde edebilirsiniz. İşe giderken küçük bir şişe soda alın ve bunu gün içinde tüketin. Her kahve ve çaydan önce bir bardak su için. Taze meyve suyu ile sodayı yarı yarıya karıştırarak içebilirsiniz."

Kaplıca terapisi
"Önce, sıcak duşun altında birkaç dakika durmanız gerekiyor. Daha sonra 20 saniye soğuk duş alın ve tekrar sıcak suya dönün. Bunu üç kez yaparak duşunuzu soğuk suyla tamamlayın. Ancak soğuk duş alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan birincisi, soğuk suyu yüzünüze tam 30 saniye tutmanız, ikincisi ise duşu yüzünüzden uzak tutmaya gayret etmeniz. Bir başka dikkat etmeniz gereken nokta ise soğuk suyla vücudunuzda en az 20 saniye daireler çizerek duş almanız". Küvette uzun süreli bir banyonun bedeni rahatlattığını belirten uzmanlar, ancak, öncelikle suyun çok sıcak olmamasına dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Uzmanlar, aksi takdirde, enerjinin azalıp tansiyon yükselebileceği uyarısında bulunuyor.

11
Kadınca / Kıyafete Göre Nasıl Makyaj Yapılır
« : 02 Nisan 2019, 16:17:01 »

 Makyaja başlamadan önce cildimizin temiz olmasına özen gösterelim. Cildimizi temizlediğimiz zaman aklımıza hemen yağlı kremler gelmesin. Aksine bunlardan daima uzak durmaya özen gösterelim.

Su bazlı nemlendirci kullanırsak cildimizdeki film tabakasını daha uzun ömürlü olmasını sağlarız.

Eğer göz altlarımızda yorgunluk veya genetik karartı yoksa kesinlikle örtücü ve kapalı malzeme kullanmamaya özen gösterelim. Kullanacağımız baz yanlı fondodeten cildimizin nemine göre olması gerekir.

Yani kuru ciltler için ve yağlı ciltler için ikiye ayırdığımız malzeme. Sayın okurlarım, zemini kullanırken mümkün mertebe yumuşak bir sünger ile dağıtmaya çalışın. Bu şekilde yapacağımız makyaj daha kullanışlı ve daha muntazam olacaktır.

Zemini hazıladıktan sonra;

a) Transparan pudramız ile zemini fikse edelim ve ardından bol rimel sürelim. Aynaya baktığımız zaman tenimizin ve gözümüzün öne çıktığını göreceksiniz.
Eğer kıyafetimize göre renk kullanmak istiyorsak kullanacağımız farı göz kapak bölgemize dolduralım. Kullanığımız rengin en sert rengini seçerek dış bölgelerden içe doğru rengi serpeleyelim.

Bu durumda göz daha iri ve daha canlı görülecektir.

Göz altını kalemle değil far ile beslemeye özen gösterelim.

b) Bir kat daha rimeli sert bir şekilde kullanırsak gözümüz daha canlı ve daha önde gözükecektir.

c) Dudak yapısına gelince,dudak çerçevemizi kullanacağımız rujun bir üst rengine sahip kalemle seçerek dudak yapımızı belirleyelim. Dudağımızı boyayacağımız renk, kalem ile çizilen hatlar ile birleştiği zaman dudakları daha etli gösterip daha çekici kılacaktır.Yanaklarımıza gelince köşeleri bullamak için allığımızı dıştan içe doğru ellimizin ağırlığı ile yanak bölgemize yerleştirelim

12
Wordpress / Zon-Master Lite Wordpress Theme
« : 29 Mart 2019, 11:49:38 »
İNDİR


Zon-Master Lite THEMES
Zon-Master Lite wordpress theme
Zon-Master Lite wp theme
Zon-Master Lite wp

13
Webmaster / SMF Forum Yazılımı Nasıl Kurulur?
« : 28 Mart 2019, 19:58:57 »

Gerekenler:
SMF Forumu kurulması için aşağıdaki özelliklere uygun bir web sunucusu gerekmektedir:
  • PHP 4.1.0 veya daha günceli
  • MySQL 3.23.4 veya daha günceli
  • Veritabanında en az 512kb boş yer, daha fazlası tavsiye edilir
  • Web sunucusunda en az 2.5MB boş yer, daha fazlası tavsiye edilir
Bu özelliklere uyumlu bir sunucunuz var ise devam edebilirsiniz.

Hazırlıklar
1) Öncelikle web sunucunuzun size sağladığı kaynakları kullanarak bir MySQL veritabanı oluşturun ve bu veritabına bütün izinlere sahip bir kullanıcı atayın. Veritabanı ismi, kullanıcı adı ve şifresi SMF kurulumunda sorulacaktır, bunları unutmayın.
2) İndirdiğiniz SMF kurulum dosyasındaki (.zip, .tar.gz veya .tar,bz2) bütün dosyaları FTP kullanarak web sunucunuzdaki bir klasöre yükleyin. Bu klasörün FTP ve HTTP'deki konumu da kurulum esnasında gerekebilir.

Kurulum - Geleneksel:
1) ÖNEMLİ: eğer kuruluma Türkçe olarak devam etmek istiyor ve forumunuzun varsayılan dilini Türkçe yapmak istiyorsanız buradan SMF sürümünüzle uyumlu olan Türkçe dil dosyalarını da FTP kullanarak SMF kurulum dosyalarını yüklediğiniz klasöre yükleyin. UTF-8 veya ANSI dil dosyalarını kullanabilirsiniz, UTF-8 kullanmayı seçerseniz kurulumda UTF-8 seçeneğini işaretleyin.
2) Kurulum dosyaları ile birlikte gelen install.php dosyasını çalıştırın. Bunu yapmak için bir web tarayıcısından http://www.siteadi.com/forumunklasörü/install.php URL'sini kullanmanız gerekir.
3) Eğer dil dosyalarını da yüklediyseniz üst sağ köşede Dil seçeneğini göreceksiniz. Buradan Turkish seçerek kuruluma Türkçe devam edebilirsiniz. Bu ekranda FTP'ye bağlanma bilgileriniz sorgulanır. Dosyaları yüklerken hangi FTP bilgilerini kullandıysanız burda da aynılarını girin. Sunucu genelde localhost olarak kalabilir çünkü çoğu zaman FTP sunucunuz ile web sunucunuz aynıdır. Kurulum dizini de genelde otomatik olarak algılanır. Ancak hatalı ise lütfen SMF'i FTP'de kurduğunuz dizine ayarlayın (/public_html/forum gibi).
4) Bir sonraki ekranda veritabanı ve forum ayarları sorgulanır. (1)'den elde ettiğiniz veritabanı ismi, kullanıcı ismi ve şifresini buraya girin. MySQL sunucu adresi de genelde web ve FTP sunucusu ile aynı olduğundan localhost'dur ancak farklı ise değiştirebilirsiniz. Bu sayfada küçük veya büyük harf kullanımına dikkat edin!
5) Kurulumun son sayfasında yönetici hesabı oluşturulur. Buraya istediğiniz bilgileri girebilirsiniz, güvenlik için MySQL şifresi sorulduktan sonra kurlum biter. Install.php dosyasını da sildikten sonra forumunuza girebilirsiniz. SMF Forumunuz kurulmuştur, hayırlı olsun! ;D

Kurulum - Webinstall:
SMF kurmak için ikinci bir yöntem de webinstall.php dosyasını kullanmaktır.
Tek bir dosyadır ve tüm kurulum işlemlerini otomatik yapar.
1) Hazırlıkları tamamladıktan sonra forumun kurulacağı klasöre yüklediğiniz webinstall.php dosyasını çalıştırın. Türkçe dil paketini de işaretlerseniz forumunuz Türkçe olarak kurulacaktır.
Detaylar için: Webinstall Nedir?

Kurulumla ilgili detaylı bilgiler için buraya bakabilirsiniz (İngilizce)
MySQL ile ilgili daha detaylı açıklama için buraya bakabilirsiniz.

14
Webmaster / ayarlari_onar.php
« : 28 Mart 2019, 19:55:29 »
ayarlari_onar.php, forumunuzda değiştirmeniz gereken ayarları değiştirmenize yardımcı olan bir araçtır.

Şu durumlarda kullanılır:

- Forumunuzun domain adresini değiştiriyorsanız.
- Forumunuzun bulunduğu klasörü değiştiriyorsanız. (Mesela www.adres.com'dan www.adres.com/forum'a taşıyorsanız)
- Veritabanızın adını veya kullanıcısını veya şifresini değiştiriyorsanız.
- Host firmanız, kendi klasör sisteminde değişiklik yapmışsa ve bu sebeple forumunuz çalışmıyorsa.
- Forumunuz "SMF is unable to connect to the database" şeklinde bir hata veriyorsa.
- Forum temanız görünmüyorsa veya bembeyaz görünüyorsa.

Bunun kullanımı şöyledir:

Aşağıdaki zip dosyasından ayarlari_onar.php dosyasını çıkarın (Eğer bu foruma üye değilseniz ekteki dosyayı göremezsiniz.). O dosyayı forumunuzun bulunduğu klasöre atın. Sonra internet üzerinden dosyaya ulaşın (www.adres.com/forum/ayarlari_onar.php gibi). karşınıza çıkan sayfada, "Dil: Turkish" yazan yer dışındaki bütün
mavi linklere tıklayın. Sonra da kaydet tuşuna basın.

Ayarlari_onar.php dosyası ile işiniz bittiği zaman, mutlaka silin! Aksi takdirde isteyen herkes sizin forumunuzun ayarlarını değiştirebilir, veritabanı şifrenizi okuyabilir.

Eğer başkasına yardım etmek için bu konuya link vermek isterseniz şöyle yazmanız yeterli:
[[topic:ayarlari_onar.php]]


15
· Ergenlik çağında bulunan çocuk yada genç, kendi kişilik özelliklerine karşı çok duyarlıdır. Bu nedenle, bunlara karşı kırıcı eleştiri, alay, korkutma, başkaları yanında küçük düşürme, aleyhte kıyaslama ve hakaret gibi davranışlarda bulunmak, hiçbir zaman doğru değildir.
· Ergenlik çağındaki kimseler için, çok kural yerine, az kural konmalı ve yapılan yanılgılar da çok büyütülmemelidir. En küçük bir olumsuz davranışı sanki büyük bir suç işlemiş gibi karşılamaktan çekinmelidir.
· Ders dışı etkinliklere de önem verilmelidir. Ders dışı etkinlikler, çocuğun boş zamanını en yararlı bir biçimde doldurmasına ve ruhsal sağlığının da düzelmesine olanak sağlayacaktır.
· Bu çağdaki gençler kendi haklarına çok duyarlıdır. Bu nedenle hakseverlik ilkesinden ayrılınmamalıdır.
· Yine bu yaştaki gençler, kendi ”onur” duygularına karşı çok duyarlıdırlar. Bunun için, onları boş yere suçlamaktan özenle kaçınılmalıdır.
· Bu dönemde özellikle, “aşağılık duygusu” içinde bulunana çocukların belli alanlarda başarı göstermelerini sağlamak üzere, onları, ilgi duydukları ve başarılı oldukları alanlara teşvik etmelidir.
· Okuldaki sınavlarda, sınav sonuçlarına gereğinden fazla önem verilmemelidir. Özellikle, çocuk yada gençte, bir “sınav kokusu” geliştirilmemelidir.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »